رفتن به مطلب

اینستاگرام0_insta.png    کانال تلگرام0_tel.png    گروه تلگرام0_tel.png

 • خطر استفاده از هج و لاک در ترید


  Behzad

  برخی از تریدرها زمانی که در ضرر فرو می‌روند، پوزیشن معکوس جهت پوزیشن جاری باز می‌کنند تا از پیشرفت ضرر جلوگیری کنند. به این عمل لاک کردن پوزیشن‌ها (Lock - قفل) گفته می‌شود. البته در غلط مصطلح به آن هج (Hedge) نیز گفته می‌شود.

  این تریدرها پس از لاک کردن پوزیشن‌ها، در موقعیتی قرار می‌گیرند که نمی‌دانند چگونه از خارج شوند. توجه داشته باشید خروج در این حالت با حداقل ضرر، کار سخت و پیچیده‌ای است و چه‌ بسا کاری غیرممکن باشد.

  بهترین کار این است که با مدیریت سرمایه و ریسک، هنگامی که دیدیم جهت بازار را اشتباه تشخیص داده‌ایم، ضرر را بپذیریم و با حداقل ضرر از بازار خارج شویم. سماجت بر اشتباه، جنگیدن با روند بازار است و قدرت بازار بزرگترین معلم برای اینگونه افراد خواهد بود و درس سختی به آنان خواهد داد.

  با بررسی چند کیس که اخیرا بررسی شده، متوجه شدیم که تقریبا تمامی کسانی که به لاک متوسل شده‌اند، در نهایت نتوانسته‌اند از آن با موفقیت خارج شوند و متحمل ضررهای ده‌ها هزار دلاری شده‌اند.

  * توضیحات تکمیلی:

  لاک (Lock) چیست؟
  زمانی که همزمان یک یا چند خرید و یک یا چند فروش بر روی «یک جفت‌ارز یا هر نمادی» با حجم «یکسان» گرفته می‌شود، می‌گوییم پوزیشن‌ها لاک شده‌اند. در حقیقت «تعداد» پوزیشن‌های دو طرف اهمیتی ندارد، بلکه مجموع «حجم» دو طرف باید یکسان باشد.

  هج (Hedge) چیست؟
  زمانی که دو یا چند پوزیشن بر روی دو یا چند «جفت‌ارز یا هر نمادی» با کورلیشن منفی (Correlation - همبستگی) همزمان گرفته شود، می‌گوییم هج کرده‌ایم. در حقیقت در هج، جفت‌ارزها و نمادها یکسان نیستند، اما معمولا مجموع حجم طرفین برابر است. کاربرد اصلی هج در پوشش و مدیریت ریسک است. هج انواع مختلفی دارد که در اینجا به آن نمی‌پردازیم.

  ویرایش شده در توسط Behzad    گزارش مطلب


  بازخورد کاربر

  نظرهای پیشنهاد شده

  با سلام بنظر بنده لاک کردن میتونه بجای استاپ استفاده بشه مخصوصا در مواقع شادو زدن یک دستور پوزیشن لاک البته با فاصله مناسب و با تک پروفیت مناسب میتونه قویا از شادو زدن عمدی بروکر جلوگیری کنه (بروکرهایی ناشی گاها با دادن قیمت برعکس روند باندازه مجموعه پوزیشنها باعث بسته شدن پوزیشنهای عده ای از تریدرها میشند تا خودشون ضمن کسب سود انی بتعادل برسند)و حتی تجربه کردم که در مواقعی بزرگان بازارهمانند بانک ها سبب چنین شادوهایی البته بمدت طولانی مثلا 5دقیقه هم شدن نزدیک ترین مثالش شادو بازارنفت برنته که با بازشدن بازار در هفته پیش زده شده و................(دوشنبه دوم اپریل اولین کندل نفت برنت ).

  مورد استفاده بعدی لاک در سرخبرهایی مهمه وقتیکه شما ازقبل پوزیشن دارید میتونید دستور پوزیش دیگری رو بعنوان لاک کردن با پروفیت مناسب بزارید که معمولا این پروفیت اگه درست محاسبه شده باشه میخوره و قیمت برمیگرده در جهت پوزیش اولیه تون

  البته اگه خبر سبب حرکت قیمت درجهت سود پوزیشن اولیه حرکت کرد باید سریعا دستور پوزیشن لاک رو بست استفاده از پوزیشن هایی لاک در حسابهای اسلامی که مدتی سواپ در انها اعمال نمیشه سبب میشه ازباز کردن معاملات اضافی جلوگیری بشه و بیجهت اسپرد داده نشه و.....البته همه اینها درصورتیکه با بازارکاملا اشنا باشید و احساس ارامش کنید (نه اینکه همانند یک غریبه در شهر با هرحرکت قیمت بازار متعجب و سردرگم شده و گیج و سرگشته شویم )..

  به اشتراک گذاری این دیدگاه


  لینک به دیدگاه
  به اشتراک گذاری در سایت های دیگر


  برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

  برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

  ایجاد یک حساب کاربری

  برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

  ثبت نام یک حساب کاربری جدید

  ورود به حساب کاربری

  دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

  ورود به حساب کاربری

×